Planowane wcześniej uroczystości zostały odwołane z powodu epidemii koronawirusa.

Reklama

Ruch w dniu swoich setnych urodzin nie jest tam, gdzie być powinien. Ale w drugie stulecie wchodzimy z optymizmem. Nasza praca przynosi efekty na wielu płaszczyznach. Przed nami trudne lata. W drodze na szczyt nikt z nas nie może być zdziwiony, że mamy pod górę. Ruch to ludzie, sami możemy dużo, razem możemy wszystko – powiedział prezes klubu Seweryn Siemianowski w poniedziałkowym "orędziu” do kibiców trzecioligowych obecnie "Niebieskich”.

Sympatycy zespołu mogą kupić okolicznościowy znaczek pocztowy, do sprzedaży trafiły też urodzinowe serwisy do kawy i sto spersonalizowanych zegarków z logo klubu.

Uruchomiona została wirtualna księga jubileuszowa, w której można wpisywać życzenia dla Ruchu. Inną formą wsparcia odbudowującego się po trzech kolejnych ligowych spadkach klubu jest zakup cegiełek przygotowanych na obchody stulecia. Od połowy grudnia działa aplikacja, dzięki której kibice robiąc zakupy – w sklepach stacjonarnych i internetowych – dofinansowują klub.

Piłkarze "Niebieskich” latem 2014 byli blisko awansu do fazy grupowej Ligi Europy. W ciągu kolejnych lat w mocno zadłużonym Ruchu zmieniali się prezesi, trenerzy, struktura udziałowców, a zespół zanotował trzy spadki z rzędu.

Latem 2019 z powodu zaległości płacowych zastrajkowali pracownicy klubu, a zawodnicy 14-krotnego mistrza Polski trenowali z przerwami. Ostatecznie udało się zgromadzić niezbędne środki do dalszego funkcjonowania klubu, który powstał 20 kwietnia 1920.