Napastnik Paris Saint-Germain Neymar dołączył do akcji charytatywnej zorganizowanej przez Brazylijską Konfederację Piłkarską (CBF), która zebrała prawie milion dolarów dla rodzin borykających się z trudnościami w związku z pandemią koronawirusa.
– powiedział Neymar w nagraniu wideo, zamieszczonym na stronie CBF.
Do akcji dołączyli także Alisson z Liverpoolu i były zawodnik Barcelony Dani Alves. Łącznie zaangażowało się finansowo 57 piłkarzy i trenerów.
Jak poinformował prezes CBF Rogerio Caboclo, zebrane pieniądze pozwolą na dostarczenie żywności i produktów sanitarnych ok. 32 tys. rodzin.
Brazylia jest najbardziej dotkniętym pandemią koronawirusa państwem Ameryki Południowej. Dotychczas zanotowano tam ponad 43,5 tys. zakażeń oraz ponad 2,7 tys. zgonów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zobacz
|