Dziennik Gazeta Prawana logo

Sławny sędzia gwizdnął ostatni raz

18 maja 2008, 09:47
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
To już koniec kariery słynnego sędziego Markusa Merka. Niemiec gwizdnął po raz ostatni, kończąc mecz pomiędzy Bayernem Monachium a Herthą Berlin. Merk trzykrotnie był wybierany najlepszym arbitrem świata.

2004, 2005 i 2007 - to były najlepsze lata Merka. Wtedy właśnie zdobywał tytuły najlepszego arbitra świata. Sześciokrotnie przyznano mu w dodaku tytuł Sędziego Roku w Niemczech. W lidze niemieckiej sędziował w 339 spotkaniach.

Merk kończy karierę - jak twierdzi - po dokładnym przemyśleniu. "To wielka chwila, wielkie emocje i trudna decyzja. Niec chcę kończyć kariery z powodu wieku. Miałem wspaniałe 25 lat" - mówi sędzia, który gwizdał w 50 prestiżowych meczach międzynarodowych, na mundialach, mistrzostwach Europy i w Lidze Mistrzów.

Po meczu Bayernu z Herthą Merk wymienił sie na koszulkę z bramkarzem Oliverem Kahnem.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj