"Papież modli się za obie reprezentacje" - zdradził w TVN24, ksiądz Krzysztof Pelczar, który pełni funkcję kapelana wszystkich zespołów wytępujących na imprezie w Szwajcarii i Austrii. Dodał, że Benedykt XVI powiedział mu, iż nie może wstawiać się tylko za Polakami, bo jest Niemcem i nie chce swoimi modlitwami zaszkodzić piłkarzom ze swojej ojczyzny. Dlatego modlitwą obdzieli obie narodowe kadry po równo.

Reklama

Na szczęście kapelan Euro 2008 takich problemów nie ma i otwarcie przyznaje, że kibicuje Polakom. Zapowiada, że dziś specjalnie nie będzie oglądał meczu otwarcia Czechów z Szwajcarią, tylko poświęci wieczór na modlitwę o zwycięstwo naszej drużyny. "To moja świadoma ofiara. Jeśli to nie pomoże, to już nie wiem co..." - podkreśla ksiądz Pelczar. Żartuje też, że to nie Polakom, a Niemcom potrzebny jest cud, by jutro zwyciężyć.

Benedykt XVI podtrzymuje tradycje Jana Pawła II. Polski papież zawsze kibicował polskiej reprezentacji, a na audiencjach generalnych chętnie przyjmował piłkarzy i sportowców uprawiających inne dyscypliny.