"Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane" - przekazano w komunikacie.

Reklama

Jak wytłumaczono, obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie.

Jednocześnie poinformowano, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/20 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem w następnych rozgrywkach wystąpią w wyższej klasie, natomiast żadna z drużyn nie spadnie do niższej.

We wtorek zarząd PZPN ma podjąć decyzje ws. trzeciej ligi mężczyzn, wszelkich rozgrywek kobiecych oraz innych, które prowadzi.

Wcześniej zdecydowano, że ponowny start - przerwanego z powodu epidemii koronawirusa 9 marca - sezonu ekstraklasy nastąpić ma 29 maja, a na początku czerwca wrócą na boiska drużyny 1. ligi. 27 maja w planie jest rozegranie dwóch zaległych spotkań ćwierćfinałowych Pucharu Polski.