Stadion San Mames może pomieścić 53 tys. widzów. Hiszpania zagra na nim także ze Szwecją i Słowacją. Obiekt będzie również gościł jeden mecz 1/8 finału.

Reklama

13 tysięcy kibiców zostanie wpuszczonych na obiekt, jeśli liczba zakażeń oraz zajętych łóżek w szpitalach będzie się utrzymywała poniżej poziomu ustalonego przez lokalne władze.

Holenderska federacja piłkarska (KNVB) poinformowała natomiast w środę, że co najmniej 12 tysięcy kibiców z trybun obejrzy mecze w Amsterdamie. Ostateczna liczba ma być zależna od sytuacji pandemicznej.

W grupie C Holandia zagra tam kolejno z: Ukrainą, Austrią i Macedonią Północną. Amsterdam będzie też gościł jedno spotkanie 1/8 finału.

Bukareszt, Kopenhaga, Rzym...

UEFA jakiś czas temu poprosiła 12 miast-organizatorów o złożenie na początku kwietnia ostatecznych deklaracji, czy kibice będą mogli uczestniczyć czynnie w imprezie. We wtorek podobne deklaracje złożono w kwestii stadionów w Bukareszcie, Kopenhadze i Rzymie.

Mistrzostwa Europy miały się odbyć przed rokiem, ale z powodu pandemii zostały przełożone o rok. Rozpoczną się 11 czerwca, a zakończą miesiąc później.

Polscy piłkarze w Euro zagrają w grupie E. Oprócz Hiszpanii ich rywalami będą Szwecja oraz Słowacja. Na ten moment spotkania biało-czerwonych z tym drużynami zaplanowane są w Dublinie, ale według brytyjskich mediów irlandzkie miasto wycofa się i mecze przejmie Manchester