Warta w ostatnich miesiącach prezentowała się bardzo solidnie. Z 11 wcześniejszych spotkań wygrała osiem, a porażek doznała tylko z klubami ze ścisłej czołówki - Podbeskidziem (0:2) i Stalą Mielec (0:2).

W Opolu zagrała jednak słabo. Zdeterminowani gospodarze prowadzenie objęli w 36. minucie po golu Arkadiusza Piecha. W 50. wynik ustalił Krzysztof Janus, który wykorzystał rzut karny.

Odra mimo zwycięstwa pozostała w strefie spadkowej. Wygrać zdołał bowiem także GKS Bełchatów, który pokonał u siebie Zagłębie Sosnowiec 2:1.

Gospodarze przegrywali od 10. minuty po samobójczym golu Mariusza Magiery. W drugiej połowie losy meczu zdołali odwrócić Paweł Czajkowski i Adrian Małachowski.

Bełchatowianie zajmują 15. miejsce, pierwsze dające utrzymanie. Nad 16. Odrą mają punkt przewagi.

Mecz Podbeskidzia z szóstą w tabeli Miedzią zapowiadał się najciekawiej w tej serii spotkań i nie rozczarował. Pierwsi z bramki cieszyli się goście, dla których trafił Karol Danielak. Jeszcze przed przerwą z rzutu karnego wyrównał jednak Hiszpan Marquitos.

Wielkie emocje zaczęły się od 69. minuty. Wówczas czerwoną kartką za zagranie piłki ręką poza polem karnym ukarany został Słowacki bramkarz Podbeskidzia Martin Polacek.

Miedź przewagę zawodnika wykorzystała w 80. minucie, kiedy piłkę do własnej bramki skierował Dmytro Baszłaj. Ukraiński obrońca zdążył się jednak zrehabilitować. Już w doliczonym przez sędziego czasie gry strzałem głową doprowadził do remisu.

Potknięcia czołowej dwójki może w niedzielę wykorzystać trzecia w tabeli Stal Mielec, która tego dnia zagra na wyjeździe z GKS Tychy. Obecnie do lidera traci pięć punktów.

Do ekstraklasy awansują trzy zespoły - bezpośrednio dwa najlepsze, a trzeci po barażach z udziałem drużyn z miejsc 3-6. Taki system powoduje, że na dziewięć kolejek przed końcem sezonu ponad połowa ekip nadal toczy walkę o grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Szósta Miedź ma bowiem tylko trzy punkty przewagi nad 12. Stomilem Olsztyn.

Coraz trudniejsza jest sytuacja zamykających zestawienie Wigier Suwałki. Tym razem przegrały na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 1:2 i od 15. lokaty dzieli je już osiem punktów.

W strefie spadkowej jest jeszcze Chojniczanka Chojnice, która na wyjeździe uległa Stomilowi Olsztyn 0:1.

Wyniki meczów 25. kolejki i tabela 1. ligi piłkarskiej:
2020-06-12:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Olimpia Grudziądz 3:3 (1:1)
Miedź Legnica - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (1:1)
Puszcza Niepołomice - Wigry Suwałki 2:1 (0:1)
GKS Jastrzębie - Sandecja Nowy Sącz 1:2 (1:1)
2020-06-13:
Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice 1:0 (0:0)
GKS Bełchatów - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:1)
Radomiak Radom - Chrobry Głogów 2:0 (1:0)
Odra Opole - Warta Poznań 2:0 (1:0)
Pozostałe mecze kolejki
2020-06-14:
GKS Tychy - PGE FKS Stal Mielec (15.10)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
18. Wigry Suwałki 25 5 5 15 20-41 20 -21
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze