Jak informuje Cezary Kowalski z Polsatu Sport, Peszko w nowym klubie będzie zarabiać 40 tysięcy złotych miesięcznie netto! Biorąc pod uwagę, że wypełni kontrakt (ma on obowiązywać na rok z opcją przedłużenia o rok), może zainkasować 960 tysięcy złotych.

Reklama

35-letni Peszko ostatnio był zawodnikiem Lechii Gdańsk. W obecnym sezonie wystąpił w 18 meczach ekstraklasy, w których zdobył trzy bramki. 26 marca jego kontrakt został jednak rozwiązany z winy klubu.

Nowy piłkarz Wieczystej jest wychowankiem Nafty Jedlicze. Grał też w: Wiśle Płock, Lechu Poznań, 1.FC Koeln, Wolverhampton Wanderers i Wiśle Kraków. W dorobku ma 44 występy w reprezentacji Polski. Był uczestnikiem mistrzostw Europy w 2016 oraz mistrzostw świata w 2018 roku.

Reklama

Chcę klubowi pomóc w dwóch awansach. Chcę też odwdzięczyć się mojemu przyjacielowi panu Wojciechowi Kwietniowi (sponsor Wieczystej – przyp. PAP), który mi pomógł w Wiśle Kraków. Teraz jest czas żebym ja jemu pomógł i dlatego wybrałem ten kierunek – powiedział Peszko cytowany przez oficjalną stronę klubową.

Wieczysta, to dzielnicowy krakowski klub założony w 1942 roku. Od ponad roku, dzięki wsparciu finansowemu Wojciecha Kwietnia, pozyskuje znanych, jak na ten poziom rozgrywkowy, zawodników. Grają tam m.in. bramkarz Michał Miśkiewicz oraz pomocnicy Bartosz Iwan i Piotr Madejski, którzy mają w swoim dorobku występy w ekstraklasie.

W zakończonym przedwcześnie, z powodu pandemii koronawirusa, sezonie, Wieczysta zajęła drugie miejsce w krakowskiej klasie okręgowej (grupa 2), ustępując o jeden punkt rezerwom Garbarni Kraków. Ta lokata nie wystarczyła do zapewnienia sobie awansu do IV ligi.