Kattner, który był też m.in. zastępcą sekretarza generalnego, jest oskarżany o nadużywanie stanowiska oraz konflikt interesów w dochodzeniu wszczętym we wrześniu 2016 roku, które dotyczyło również byłego prezydenta FIFA Josepha Blattera i byłego sekretarza generalnego Jerome'a Valcke.

Reklama

Izba arbitrażowa niezależnej Komisji Etyki uznała Markusa Kattnera, byłego zastępcę sekretarza generalnego FIFA oraz pełniącego obowiązki sekretarza generalnego, winnym konfliktu interesów i nadużycia swojego stanowiska, naruszając Kodeks Etyki FIFA - poinformowała FIFA w oświadczeniu.

Dochodzenie w sprawie pana Kattnera obejmowało różne zarzuty dotyczące wypłat premii w związku z zawodami FIFA, które zostały wypłacone najwyższym urzędnikom zarządzającym FIFA (w tym panu Kattnerowi), różne poprawki i przedłużenia umów o pracę, zwrot prywatnych kosztów prawnych oraz obowiązki pana Kattnera jako urzędnika - dodano.

Kattner przez 13 lat - podczas prezydentury Blattera - nadzorował finanse Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej.

Reklama

Sepp Blatter i Jerome Valcke są już zawieszeni we wszystkich funkcjach w FIFA.

49-letni obecnie Kattner, który dołączył do Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej w 2003 roku, został zwolniony w maju 2016.