Prowadzony przez trenera Michała Probierza zespół krakowski rozpoczął rywalizację od wyeliminowania ubiegłorocznego finalisty - Jagiellonii Białystok, którą pokonał na własnym stadionie 4:2.

W 1/16 finału Cracovia była blisko odpadnięcia. Z drugoligową Bytovią przegrywała w Bytowie 1:2 do 89. minuty, kiedy wyrównał Bojan Cecaric. Z kolei w doliczonym czasie gry w dogrywce Czech David Jablonsky zdobył gola przesądzającego o zwycięstwie gości.

W 1/8 finału 120 minut rywalizacji z Rakowem Częstochowa nie przyniosło żadnego gola, a w rzutach karnych lepsi okazali się krakowianie. Bohaterem serii "jedenastek" został ich 33-letni słowacki bramkarz Lukas Hrosso, który obronił dwa uderzenia rywali.

Kolejną dogrywkę przyniosła potyczka ćwierćfinałowa z drugoligowym GKS w Tychach. Przedstawiciel ekstraklasy wygrał ostatecznie 2:1.

W półfinale "Pasy" odniosły najbardziej spektakularne zwycięstwo - 3:0 nad Legią Warszawa na własnym boisku.

Droga do finału broniącej trofeum Lechii nie była nieco mniej kręta, choć niewiele łatwiejsza. W 1/32 finału w Wejherowie już po pięciu minutach przegrywała z drugoligowym Gryfem 0:2, by jednak w drugiej połowie odwrócić losy spotkania i zwyciężyć 3:2.

Później była wyjazdowa wygrana z trzecioligową Chełmianką Chełm 2:0, a następnie "powtórka z Wejherowa", tyle że na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin, gdy biało-zieloni po przerwie odrobili dwubramkową stratą i skończyło się 3:2.

W ćwierćfinale zespół trenera Piotra Stokowca pokonał Piast Gliwice 2:1, a w półfinale w rzutach karnych okazał się lepszy w Poznaniu od Lecha. Po 120 minutach gry było 1:1, a w konkursie "jedenastek" gospodarze prowadzili już 3-1, ale później zmarnowali trzy kolejne, co wykorzystali gdańszczanie i zwyciężyli 4-3.

W każdym z pięciu meczów w drodze do finału gola na listę strzelców wpisał się Portugalczyk Flavio Paixao, który z pięcioma trafieniami jest najskuteczniejszy w bieżących rozgrywkach.