W 1. rundzie wystąpią 64 zespoły z ekstraklasy, 1. i 2. ligi oraz triumfatorzy rozgrywek w poszczególnych okręgach.

Reklama

Osiem najniżej sklasyfikowanych ekip drugoligowych w sezonie 2019/20 utworzyło cztery pary rundy wstępnej, ale wskutek kary wykluczenia z rozgrywek Gryfa Wejherowo wiadomo, że Górnik Polkowice bez gry znajdzie się w 1/32 finału. Spotkania rundy wstępnej odbędą się 8-9 sierpnia.

Legia Warszawa, najbardziej utytułowana drużyna PP z 19 triumfami i aktualny mistrz Polski, rozpocznie zmagania w Bełchatowie meczem z pierwszoligowym GKS. Dwie pary 1. rundy tworzą ekipy losowane jako przedstawiciele ekstraklasy - Górnik Zabrze spotka się z Jagiellonią, a spadkowicz ŁKS Łódź podejmie Śląsk Wrocław.

Ciekawie zapowiada się też rywalizacja walczącej o 1. ligę Resovii z Piastem Gliwice czy pierwszoligowej Odry Opole z Lechem Poznań oraz występującego na tym samym szczeblu GKS Tychy z Wisłą Płock.

Z kolei w Radomiu dojdzie do powtórki z wtorkowego meczu barażowego o awans do ekstraklasy - Radomiak zagra z Miedzią Legnica.

Spotkania 1/16 finału zaplanowano na 30 października-2 listopada. Finał tradycyjnie ma się odbyć 2 maja 2021 na PGE Narodowym w Warszawie.

Pary 1. rundy Totolotek Pucharu Polski 2020/21 (mecze 13-16 sierpnia):
Odra Opole - Lech Poznań
GKS Bełchatów - Legia Warszawa
Chrobry Głogów - Cracovia
Resovia - Piast Gliwice
Ślęza Wrocław - Wigry Suwałki
triumfator PP Opolski ZPN - Górnik Łęczna
Górnik Polkowice - Arka Gdynia
triumfator PP Wielkopolski ZPN - Korona Kielce
triumfator PP Łódzki ZPN - Widzew Łódź
Garbarnia Kraków - GKS Katowice
triumfator PP Kujawsko-Pomorski ZPN - Zagłębie Sosnowiec
Podhale Nowy Targ - Pogoń Szczecin
Błękitni Stargard/Legionovia Legionowo - Warta Poznań
Stomil Olsztyn - GKS 1962 Jastrzębie Zdrój
Radomiak Radom - Miedź Legnica
triumfator PP Podlaski ZPN - Znicz Pruszków
Stal Rzeszów - Podbeskidzie Bielsko-Biała
GKS Tychy - Wisła Płock
triumfator PP Lubuski ZPN - Świt Skolwin-Szczecin
ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Zagłębie Lubin
Sandecja Nowy Sącz - Raków Częstochowa
triumfator PP Lubelski ZPN - Pogoń Siedlce
Skra Częstochowa/Stal Stalowa Wola - Lechia Gdańsk
triumfator PP Pomorski ZPN - Puszcza Niepołomice
triumfator PP Warmińsko-Mazurski ZPN - triumfator PP Śląski ZPN
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Bytovia Bytów
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Wisła Kraków
Chojniczanka Chojnice - Olimpia Elbląg
Olimpia Grudziądz - Lech II Poznań/Elana Toruń
triumfator PP Podkarpacki ZPN - Stal Mielec