O podpisaniu dwuletniego kontraktu z nowym szkoleniowcem klub z Łodzi poinformował w piątek. Wcześniej ogłoszono rozstanie z Broniszewskim, który w kwietniu zastąpił Albańczyka Enkeleida Dobiego.

Reklama

Jak podkreślił Widzew, Niedźwiedź w ostatnich trzech latach z prowadzonymi przez siebie drużynami zaliczył dwa awanse do wyższych lig i jednocześnie wygrywał z nimi rozgrywki ligowe. W tym sezonie prowadzony przez niego Górnik Polkowice zwyciężył w drugoligowych rozgrywkach, a dwa lata temu podobny sukces odniósł ze Stalą Rzeszów, z którą wygrał jedną z grup 3. ligi.

Niedźwiedź jako szkoleniowiec zaczął pracować w wieku 30 lat w Jarocie Jarocin. Trenował również piłkarzy Radomiaka Radom i Podhala Nowy Targ. Wcześniej jako piłkarz występował zaś m.in. w zespole rezerw Amiki Wronki oraz w Olimpii Elbląg, Warcie Poznań, Turze Turek i Warcie Sieradz.

Młody szkoleniowiec w Widzewie zadebiutuje jako trener na poziomie 1. ligi.

Zmiany w Widzewie

Zmiana na stanowisku trenera to efekt zmian właścicielskich w Widzewie. W tym tygodniu większościowy pakiet akcji przejął Tomasz Stamirowski. W związku z tym rezygnację złożył też zarząd klubu. Wkrótce ma zostać przedstawiony nowy prezes.

Łódzka drużyna obecne rozgrywki na zapleczu ekstraklasy zakończyła na dziewiątym miejscu w tabeli. Po ostatnim meczu z Widzewem pożegnał się Marcin Robak, z którym klub nie przedłużył wygasającego kontraktu.