Bramki dla Lechii zdobyli kolejno: Karol Fila, Łukasz Zwoliński, Maciej Gajos i 17-letni Jakub Kałuziński.

Reklama

Broniąca trofeum Cracovia w minioną niedzielę odniosła zwycięstwo po dogrywce 2:1 w Głogowie nad pierwszoligowym Chrobrym. Niewiele brakowało w tym meczu do sensacji. "Pasy" dopiero w doliczonym czasie gry wyrównały na 1:1, a zwycięstwo zapewniły sobie w 118. minucie, po efektownym golu Mateusza Wdowiaka.

W niedzielę odpadł natomiast Śląsk Wrocław, który przegrał na wyjeździe w rzutach karnych ze spadkowiczem z ekstraklasy - ŁKS. Łodzianie gola na 2:2 strzelili w ostatniej minucie dogrywki, autorem trafienia był sprowadzony niedawno do klubu 19-letni Piotr Gryszkiewicz.

Wrocławska drużyna po raz drugi z rzędu opadła w 1. rundzie Pucharu Polski w Łodzi - rok temu została wyeliminowana przez Widzew.

W ubiegłym tygodniu sensacyjnie odpadli piłkarze Wisły Kraków, którzy przegrali na wyjeździe z trzecioligowym (czwarty poziom) KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:2.

Drużyny uczestniczące w tej fazie Pucharu Polski przechodzą wcześniej badania na obecność koronawirusa. Kilka meczów odwołano w pierwotnym terminie z powodu przypadków COVID-19.

Spotkania 1/16 finału zaplanowano na 30 października - 2 listopada. Decydujący mecz ma zostać rozegrany 2 maja 2021 na PGE Narodowym w Warszawie.

Finał poprzedniej edycji z uwagi na pandemię odbył się wyjątkowo poza stolicą. 24 lipca w Lublinie Cracovia pokonała po dogrywce Lechię 3:2.

Wyniki 1. rundy (1/32 finału) Pucharu Polski 2020/21:

czwartek, 13 sierpnia

Ślęza Wrocław - Wigry Suwałki 2:1 (1:0)

Lechia Zielona Góra - Świt Skolwin-Szczecin 1:4 (0:0)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Zagłębie Lubin 1:3 (0:1)

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 3:1 (1:1)

Reklama

piątek, 14 sierpnia

Ruch Wysokie Mazowieckie - Znicz Pruszków 0:2 (0:1)

Jaguar Gdańsk - Puszcza Niepołomice 1:4 (0:3)

GKS Bełchatów - Legia Warszawa 1:6 (1:3)

sobota, 15 sierpnia

Pniówek Pawłowice Śląskie - Sokół Ostróda 2:3 (0:1)

KKS 1925 Kalisz - Korona Kielce 2:0 (0:0)

Unia Skierniewice - Widzew Łódź 0:4 (0:3)

Unia Janikowo - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)

Karpaty Krosno - Stal Mielec 0:2 (0:0)

Stal Rzeszów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:1)

Resovia - Piast Gliwice 0:4 (0:2)

GKS Tychy - Wisła Płock 1:2 (0:1)

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Wisła Kraków 2:1 (0:0)

Odra Opole - Lech Poznań 1:3 (0:1)

niedziela, 16 sierpnia

Błękitni Stargard - Warta Poznań 3:3 po dogr. (3:3, 0:1), karne 4-5

Chrobry Głogów - Cracovia 1:2 po dogr. (1:1, 0:0)

ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław 2:2 po dogr. (1:1, 1:1), karne 4-1

środa, 19 sierpnia

Stal Stalowa Wola - Lechia Gdańsk 0:4 (0:2)

piątek, 21 sierpnia

Chojniczanka Chojnice - Olimpia Elbląg (godz. 19.30)

sobota, 22 sierpnia

Garbarnia Kraków - GKS Katowice (12.00)

Radomiak Radom - Miedź Legnica (14.30)

Olimpia Grudziądz - Lech II Poznań (16.00)

Stomil Olsztyn - GKS 1962 Jastrzębie Zdrój (19.45)

niedziela, 23 sierpnia

Górnik Polkowice - Arka Gdynia (12.30)

Bytovia Bytów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (15.00)

odwołane w pierwotnym terminie:

Sandecja Nowy Sącz - Raków Częstochowa (nowy termin - 25 sierpnia, godz. 20.30)

Podhale Nowy Targ - Pogoń Szczecin

Polonia Nysa - Górnik Łęczna

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Pogoń Siedlce