Zespoły z Łodzi i Bełchatowa w derbach regionu miały zmierzyć się w piątek w ramach 10. kolejki pierwszoligowych rozgrywek. Jak jednak poinformował w środę Widzew, który miał być gospodarzem meczu, spotkanie zostało odwołane i odbędzie się w innym terminie.

Reklama

Jak wyjaśniono, drużyna Widzewa decyzją sanepidu została skierowana na kwarantannę, która potrwa co najmniej do 27 października. Powodem jest zakażenie wirusem SARS-CoV-2 wykryte u dwóch zawodników beniaminka 1. ligi.

Z uwagi na pozytywne wyniki testów na obecność COVID-19 w organizmie dwóch piłkarzy Widzewa, klub natychmiast podjął decyzję o zawieszeniu treningów drużynowych. W międzyczasie ustalił z Sanepidem, że wszystkie osoby mające w ostatnim czasie kontakt z zakażonymi, czyli zawodnicy pierwszej drużyny i sztab szkoleniowy, muszą odbyć obowiązkową kwarantannę, która potrwa do 27 października – przekazał klub z Łodzi.

Dodano, że zawodnicy zakażeni koronawirusem czują się dobrze i są pod opieką sztabu medycznego Widzewa. Natomiast pozostali członkowie drużyny na bieżąco kontrolują stan zdrowia i raportują go klubowemu lekarzowi. Piłkarze w najbliższych dniach będą trenować indywidualnie w domach, zgodnie z wytycznymi sztabu szkoleniowego.

Na razie nie wiadomo, czy w planowanym terminie dojdzie do meczu 1/16 finału Pucharu Polski, w którym 30 października Widzew miał podjąć Legię Warszawa.

Odwołano mecz Resovii z Sandecją

Zaplanowany na piątek mecz 10. kolejki 1. ligi piłkarskiej między Sandecją Nowy Sącz a Apklan Resovią Rzeszów został odwołany – poinformował rzeszowski klub na swojej stronie internetowej.

Jak zaznaczono w informacji, powodem było stwierdzenie "kolejnych pozytywnych testów na obecność COVID-19" wśród zawodników Resovii. Mecz odwołano decyzją Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN.

Pierwszy przypadek koronawirusa w rzeszowskim zespole pojawił się w poniedziałek. Od tego czasu drużyna i jej sztab szkoleniowy przebywają na kwarantannie.