W Stuttgarcie gospodarze długo prowadzili po bramce w 51. minucie Timo Wernera. Wyrównał w szóstej minucie doliczonego czasu gry Jose Gaya.

Reklama

W drużynie gości zadebiutował Ansu Fati, stając się drugim najmłodszym reprezentantem Hiszpanii w historii. Pochodzący z Gwinei Bissau napastnik Barcelony ma 17 lat i 308 dni. Młodszym debiutantem (o 24 dni) był tylko Angel Zubieta w 1936 roku. Przy okazji Ansu Fati został osiemsetnym zawodnikiem, który zagrał w drużynie narodowej Hiszpanii.

W innym meczu najwyższej dywizji A, rozegranym we Lwowie, Ukraina pokonała Szwajcarię 2:1.

W piątek reprezentacja Polski, bez Roberta Lewandowskiego, zagra w Amsterdamie z Holandią, a trzy dni później w Zenicy z Bośnią i Hercegowiną. Będą to pierwsze tegoroczne występy biało-czerwonych.

UEFA jest pierwszą kontynentalną federacją, która zdecydowała się na wznowienie rozgrywek reprezentacji. Od czwartku do wtorku w Lidze Narodów łącznie odbędą się aż 54 spotkania.

Polacy w pierwszej edycji Ligi Narodów spadli z Dywizji A. Okazali się wówczas słabsi w grupie od Portugalii i Włoch. Dzięki reformie rozgrywek i poszerzeniu najwyższej dywizji z 12 do 16 drużyn, jednak utrzymali się w niej - podobnie jak Niemcy, Chorwacja oraz Islandia.

W losowaniu drugiej edycji podopieczni Jerzego Brzęczka ponownie zostali skojarzeni z Włochami, a także z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną.

Tytułu broni Portugalia, która tym razem trafiła do grupy 3 Dywizji A, teoretycznie najsilniejszej - z Francją, Szwecją i Chorwacją. W grupie 2 znalazły się Anglia, Belgia, Dania i Islandia, a w grupie 4 - Szwajcaria, Hiszpania, Ukraina i Niemcy.

Pomiędzy poszczególnymi czterema dywizjami obowiązują zasady awansów i spadków. Zwycięzcy grup najwyższej dywizji wystąpią w turnieju finałowym (Final Four), zaplanowanym na 2-6 czerwca 2021. Polska stara się o rolę jego gospodarza.

Wyniki 1. i 2. kolejki LN 2020/21:

czwartek, 3 września

Dywizja A4

Ukraina - Szwajcaria 2:1 (1:1)

Niemcy - Hiszpania 1:1 (0:0)

Reklama

Dywizja B3

Turcja - Węgry 0:1 (0:0)

Rosja - Serbia 3:1 (0:0)

Dywizja B4

Bułgaria - Irlandia 1:1 (0:0)

Finlandia - Walia 0:1 (0:0)

Dywizja C3

Mołdawia - Kosowo 1:1 (1:0)

Słowenia - Grecja 0:0

Dywizja D1

Łotwa - Andora 0:0

Wyspy Owcze - Malta 3:2 (1:1)