W końcówce pierwszej połowie piękną bramkę z 20 metrów zdobył Joao Cancelo, a po zmianie stron prowadzenie podwyższyli Diogo Jota i Joao Felix. W doliczonym czasie gry honorowego gola dla wicemistrzów świata zdobył Bruno Petkovic, a w ostatniej akcji wynik ustalił Andre Silva.

Inne sobotnie mecze najwyższej dywizji zakończyły się wygranymi gości. W Reykjaviku Anglia wygrała z Islandią 1:0 po trafieniu w 92. minucie z rzutu karnego Raheema Sterlinga. Minutę później rzut karny mieli Islandczycy, ale Birkir Bjarnason posłał piłkę nad poprzeczką.

W Solnie, gdzie mecz sędziował Szymon Marciniak, mistrzowie świata Francuzi pokonali Szwedów 1:0, a gola strzelił Kylian Mbappe. Mogli wygrać wyżej, ale w 95. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Antoine Griezmann. Z kolei w Kopenhadze Duńczycy przegrali z Belgami 0:2 po trafieniach Jasona Denayera i Driesa Mertensa.

W piątek w Amsterdamie pierwszy w tym roku mecz rozegrała reprezentacja Polski. Biało-czerwoni przegrali z Holandią 0:1. W poniedziałek zagrają w Zenicy z Bośnią i Hercegowiną.

Mecze Ligi Narodów, której rozgrywki rozpoczęły się w czwartek, są pierwszymi o stawkę po przerwie wywołanej pandemią koronawirusa. UEFA jest pierwszą kontynentalną federacją, która zdecydowała się na wznowienie spotkań reprezentacji.

Polacy w pierwszej edycji Ligi Narodów spadli z Dywizji A. Okazali się wówczas słabsi w grupie od Portugalii i Włoch. Dzięki reformie rozgrywek i poszerzeniu najwyższej dywizji z 12 do 16 drużyn, jednak utrzymali się w niej - podobnie jak Niemcy, Chorwacja oraz Islandia.

W losowaniu drugiej edycji podopieczni Brzęczka ponownie zostali skojarzeni z Włochami, a także z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną.

Tytułu broni Portugalia, która tym razem trafiła do grupy 3 Dywizji A, teoretycznie najsilniejszej - z Francją, Szwecją i Chorwacją. W grupie 2 znalazły się Anglia, Belgia, Dania i Islandia, a w grupie 4 - Szwajcaria, Hiszpania, Ukraina i Niemcy.

Pomiędzy poszczególnymi czterema dywizjami obowiązują zasady awansów i spadków. Zwycięzcy grup najwyższej dywizji wystąpią w turnieju finałowym (Final Four), zaplanowanym na 2-6 czerwca 2021. Polska stara się o rolę jego gospodarza.

Wyniki i program 1. i 2. kolejki LN 2020/21: sobota, 5 września Dywizja A2 Islandia - Anglia 0:1 (0:0) Dania - Belgia 0:2 (0:1) Dywizja A3 Szwecja - Francja 0:1 (0:1) Portugalia - Chorwacja 3:0 (1:0) Dywizja C1 Azerbejdżan - Luksemburg 1:2 (1:0) Cypr - Czarnogóra 0:2 (0:0) Dywizja C2 Macedonia Północna - Armenia 2:1 (2:0) Estonia - Gruzja 0:1 (0:1) Dywizja D2 Gibraltar - San Marino 1:0 (1:0) piątek, 4 września Dywizja A1 Włochy - Bośnia i Hercegowina 1:1 (0:0) Holandia - Polska 1:0 (0:0) Dywizja B1 Rumunia - Irlandia Północna 1:1 (1:0) Norwegia - Austria 1:2 (0:1) Dywizja B2 Szkocja - Izrael 1:1 (1:0) Słowacja - Czechy 1:3 (0:0) Dywizja C4 Litwa - Kazachstan 0:2 (0:1) Białoruś - Albania 0:2 (0:1) czwartek, 3 września Dywizja A4 Ukraina - Szwajcaria 2:1 (1:1) Niemcy - Hiszpania 1:1 (0:0) Dywizja B3 Turcja - Węgry 0:1 (0:0) Rosja - Serbia 3:1 (0:0) Dywizja B4 Bułgaria - Irlandia 1:1 (0:0) Finlandia - Walia 0:1 (0:0) Dywizja C3 Mołdawia - Kosowo 1:1 (1:0) Słowenia - Grecja 0:0 Dywizja D1 Łotwa - Andora 0:0 Wyspy Owcze - Malta 3:2 (1:1) niedziela, 6 września Dywizja A4 Hiszpania - Ukraina (20.45) Szwajcaria - Niemcy (20.45) Dywizja B3 Węgry - Rosja (18.00) Serbia - Turcja (20.45) Dywizja B4 Walia - Bułgaria (15.00) Irlandia - Finlandia (18.00) Dywizja C3 Słowenia - Mołdawia (18.00) Kosowo - Grecja (20.45) Dywizja D1 Andora - Wyspy Owcze (15.00) Malta - Łotwa (20.45) poniedziałek, 7 września Dywizja A1 Bośnia i Hercegowina - Polska (20.45) Holandia - Włochy (20.45) Dywizja B1 Irlandia Północna - Norwegia (20.45) Austria - Rumunia (20.45) Dywizja B2 Izrael - Słowacja (20.45) Czechy - Szkocja (20.45) Dywizja C4 Kazachstan - Białoruś (16.00) Albania - Litwa (20.45) wtorek, 8 września Dywizja A2 Dania - Anglia (20.45) Belgia - Islandia (20.45) Dywizja A3 Szwecja - Portugalia (20.45) Francja - Chorwacja (20.45) Dywizja C1 Luksemburg - Czarnogóra (20.45) Cypr - Azerbejdżan (20.45) Dywizja C2 Armenia - Estonia (18.00) Gruzja - Macedonia Północna (18.00) Dywizja D2 San Marino - Liechtenstein (20.45)