Jak poinformowała w poniedziałek fińska federacja, Pukki narzeka na stan zapalny w nodze i dlatego musi odpocząć. Podkreślono, że już w sobotę w lidze (drugi poziom w Anglii) piłkarz Norwich City grał ze znieczuleniem.

Reklama

"W poniedziałek sytuacja została zbadana i ustalono, że warto dać Pukkiemu odpocząć, aby był w stanie zagrać w nadchodzących meczach Ligi Narodów z Bułgarią i Irlandią" - dodano na stronie federacji.

W środowym meczu z Polską nie wystąpią także doświadczony pomocnik, 76-krotny reprezentant kraju Tim Sparv z klubu AEL Larissa (nie podano przyczyny), a także Jasse Tuominen z BK Hacken, narzekający na uraz kolana.

Selekcjoner reprezentacji Finlandii Markku Kanerva zdecydował się powołać w tej sytuacji skrzydłowego Rasmusa Karjalainena z Oerebro SK.

Reklama

Już wcześniej było wiadomo, że dwaj piłkarze z kanadyjskiego klubu Montreal Impact, doświadczony obrońca Jukka Raitala (51 meczów w reprezentacji) i skrzydłowy Lassi Lappalainen, zostali powołani tylko na mecze Ligi Narodów.

Z Bułgarami Finowie zmierzą się 11 października, a z Irlandczykami - trzy dni później. Oba spotkania LN odbędą się w Helsinkach.

Reprezentację Polski również czekają w październiku trzy mecze. Po towarzyskim spotkaniu z Finlandią biało-czerwoni wrócą do rywalizacji w Lidze Narodów. 11 października zagrają z Włochami w Gdańsku, a 14 października z Bośnią i Hercegowiną we Wrocławiu.