Zawodnik w przeszłości bronił też barw Panathinaikosu Ateny i Olympiakosu Pireus. Po przyjeździe do Zabrza przeszedł w poniedziałek testy medyczne, także na obecność koronawirusa. Potem podpisał dwuletni kontrakt.

Reklama

Pozyskaliśmy zawodnika młodego i perspektywicznego. Ważne, że mamy do czynienia z transferem nieodpłatnym. Stefanos jest piłkarzem, który ma dodatkowo podnieść rywalizację w bloku defensywnym Górnika i wierzymy, że w perspektywie czasu będzie silnym punktem naszej jedenastki – ocenił koordynator pionu sportowego zabrzan Artur Płatek, cytowany w klubowym komunikacie.

Mierzący 185 cm Evangelou jest środkowym obrońcą. W wrześniu Górnik stracił "etatowego" zawodnika z tej pozycji Pawła Bochniewicza, który został sprzedany do holenderskiego SC Heerenveen. Grek przejął po nim numer na koszulce.

Latem Górnik zatrudnił greckiego prawego obrońcę, 24-letniego Giannisa Massourasa, który został wypożyczony do końca sezonu z Olympiakosu Pireus.

Reklama

Drużyna trenera Marcina Brosza bardzo dobrze zaczęła sezon. Po sześciu kolejkach jest wiceliderem tabeli, choć w dwóch ostatnich meczach powiększyła dorobek tylko o punkt.(PAP)