90 minut nie wystarczyło m.in. drużynom Bośni i Hercegowiny i Irlandii Północnej oraz Słowacji i Irlandii w Bratysławie. W Sarajewie było 1:1, a w Bratysławie gole nie padły. W rzutach karnych lepsze okazały się ekipy Słowacji i Irlandii Płn.

Reklama

Słowacja została osłabiona kilka godzin przed rozpoczęciem meczu. Wówczas poinformowano, że pozytywny wynik badania na koronawirusa miał obrońca Interu Mediolan Milan Skriniar.

Zwycięzcy zmierzą się 12 listopada w finale barażu, który wyłoni ostatniego rywala Polski w grupie E mistrzostw Starego Kontynentu. Zagrają w niej także Hiszpania i Szwecja.

Dogrywki konieczne były także w spotkaniach Norwegii z Serbią (po 90 minutach 1:1) i Szkocji z Izraelem (0:0). W Oslo ostatecznie goście zwyciężyli 2:1, a to oznacza, że w ME zabraknie gwiazdy Borussii Dortmund, strzelającego wiele bramek Erlinga Haalanda. Z kolei w Glasgow o zwycięstwie gospodarzy przesądziły dopiero rzuty karne (5-3).

Baraże miały zostać pierwotnie rozegrane w marcu, natomiast turniej finałowy planowany był na czerwiec i lipiec 2020 roku. Z powodu pandemii koronawirusa i wstrzymania niemal wszystkich rozgrywek sportowych terminarz trzeba było zmienić. Walka o miano najlepszej drużyny na Starym Kontynencie ma się odbyć 11 czerwca - 11 lipca 2021.

Wyniki i program baraży o awans na mistrzostwa Europy 2021:

półfinały

czwartek, 8 października

ścieżka A Bułgaria - Węgry 1:3 (0:1) Islandia - Rumunia 2:1 (2:0)

ścieżka B Bośnia i Hercegowina - Irlandia Płn. 1:1 po dogr., (1:0, 1:1), karne 3-4 Słowacja - Irlandia 0:0 po dogr., karne 4-2

ścieżka C Norwegia - Serbia 1:2 po dogr. (0:0, 1:1) Szkocja - Izrael 0:0 po dogr., karne 5-3

ścieżka D Gruzja - Białoruś 1:0 (1:0) Macedonia Płn. - Kosowo 2:1 (2:1)

finały

czwartek, 12 listopada

Reklama

ścieżka A Węgry - Islandia

ścieżka B Irlandia Płn. - Słowacja

ścieżka C Serbia - Szkocja

ścieżka D Gruzja - Macedonia Płn.