Fani drużyny narodowej opowiadają się za nominacją Kloppa na selekcjonera. Od pięciu lat jest on szkoleniowcem Liverpoolu, z którym zdobył m.in. – po 30 latach przerwy – mistrzostwo Anglii, a także triumfował w Lidze Mistrzów w 2019 roku.

Reklama

W ankiecie SID Kloppa poparło 46,2 proc. kibiców. Trener tegorocznych zwycięzców Champions League Hansi Flick (Bayern Monachium) dostał 14,8 proc. głosów, zaś szkoleniowiec finalisty LM Paris Saint-Germain Tomas Tuchel – 10,7.

Popularność Loewa gwałtownie spadła po nieudanych mistrzostwach świata w 2018 roku. Na rosyjskich boiskach Niemcy odpadli w fazie grupowej. W tym roku zremisowali w Lidze Narodów z Hiszpanią i Szwajcarią po 1:1, a także z Turcją 3:3 w meczu towarzyskim. Dopiero w ostatnią sobotę pokonali na wyjeździe Ukrainę 2:1 w LN. We wtorkowy wieczór czeka ich rewanż ze Szwajcarią.

Z sondażu wynika, że odejścia Loewa domaga się 76,5 proc. fanów, a za jego pozostaniem jest tylko 14,5. Prawie połowa uczestników postrzega wizerunek obecnej reprezentacji Niemiec jako zły lub bardzo zły.

Sympatycy futbolu sceptycznie odnoszą się do szans na zdobycie tytułu mistrza Europy w przyszłym roku - tylko 6,7 proc. z nich wierzy w sukces. W fazie grupowej Niemcy zagrają m.in. z zaliczanymi do faworytów imprezy Portugalią i Francją.

Pod wodzą Loewa reprezentacja Niemiec wywalczyła w 2014 roku tytuł mistrza świata, a cztery lata wcześniej zajęła w mundialu trzecie miejsce. W 2017 triumfowała także w Pucharze Konfederacji. Jej największy sukces w mistrzostwach Europy to drugie miejsce w 2008 roku.