Program sobotnich meczów PP oraz przełożenie niektórych spotkań z powodu koronawirusa sprawiły, że tego dnia nie wystąpił żaden przedstawiciel ekstraklasy.

Zagrały natomiast m.in. dwie silne drużyny z 1. ligi i obie wywalczyły awans do 1/8 finału.

ŁKS był zdecydowanym faworytem w starciu z trzecioligową (czwarty poziom) Unią Janikowo. Wynik został ustalony już do przerwy - bramki dla drużyny Wojciecha Stawowego zdobyli Kelechukwu Ebenezer i Samuel Corral.

Więcej emocji było w drugim spotkaniu. Pogoń Siedlce długo utrzymywała bezbramkowy remis z Radomiakiem. Kiedy wydawało się, że będzie konieczna dogrywka, bramkę dla gości z Radomia zdobył w 90+7. minucie Damian Jakubik. Chwilę potem sędzia zakończył spotkanie.

Niespodzianek nie było również w piątkowych meczach 1/16 finału. Awans wywalczyły wówczas m.in. Raków Częstochowa, Górnik Zabrze i Warta Poznań.

Lider ekstraklasy Raków pokonał na wyjeździe pierwszoligowy Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0, a wicelider najwyższej klasy Górnik Zabrze, dzięki dwóm trafieniom w ostatnich minutach, wygrał w Ostrowcu Świętokrzyskim z trzecioligowym KSZO 3:2.

Będąca beniaminkiem ekstraklasy Warta - również na wyjeździe - dopiero po dogrywce pokonała 3:1 beniaminka drugiej ligi Sokół Ostróda.

Dogrywka była potrzebna także do wyłonienia zwycięzcy w rywalizacji dwóch drugoligowców. Garbarnia Kraków przegrała z wyżej plasującą się w tej lidze Chojniczanką Chojnice 1:3.

W piątek PZPN poinformował, że w związku z przekazaną przez Piasta Gliwice oraz Lechię Gdańsk informacją o potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 przełożone zostały dwa kolejne mecze 1/16 finału - Stali Mielec z Piastem oraz Olimpii Grudziądz z Lechią, zaplanowane na 31 października.

Jak dodano, mecz Olimpii z Lechią odbędzie się 18 listopada. Natomiast informacja o nowym terminie rywalizacji Stali z Piastem ma zostać przekazana w odrębnym komunikacie.

Wcześniej z powodu przypadków COVID-19 przełożono już klasyk Widzew Łódź - Legia Warszawa, spotkanie Podbeskidzia Bielsko-Biała z KGHM Zagłębiem Lubin oraz mecz trzecioligowego Świtu Skolwin-Szczecin z broniącą trofeum Cracovią. Na razie nie podano nowych terminów.

Na 4 listopada przełożono zaś spotkanie Arki Gdynia z Koroną Kielce.

Pula nagród w obecnej edycji wynosi 10 milionów złotych, z czego zwycięzca rozgrywek otrzyma aż pięć milionów.

Wynik i program 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski: 30 października, piątek Garbarnia Kraków - Chojniczanka Chojnice 1:3 po dogr. (1:1, 0:0) Sokół Ostróda - Warta Poznań 1:3 po dogr. (0:0, 0:0) Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Raków Częstochowa 0:2 (0:1) KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Górnik Zabrze 2:3 (1:1) 31 października, sobota Unia Janikowo - ŁKS Łódź 0:2 (0:2) Pogoń Siedlce - Radomiak Radom 0:1 (0:0) 2 listopada, poniedziałek Znicz Pruszków - Lech Poznań (godz. 20.00) 3 listopada, wtorek Ślęza Wrocław - Górnik Łęczna (12.30) Wisła Płock - Pogoń Szczecin (17.00) 4 listopada, środa GKS 1962 Jastrzębie - Puszcza Niepołomice (12.30; w Wodzisławiu Śl.) Arka Gdynia - Korona Kielce (17.30; przełożony z 30 października) 18 listopada, środa Olimpia Grudziądz - Lechia Gdańsk (przełożony z 31 października) mecze przełożone (na razie bez nowego terminu): Widzew Łódź - Legia Warszawa Podbeskidzie Bielsko-Biała - KGHM Zagłębie Lubin Świt Skolwin-Szczecin - Cracovia Stal Mielec - Piast Gliwice