W środę Włochy wygrały z Estonią 4:0 w towarzyskim spotkaniu, a bramki strzelili: Grifo (14, 75-karny), Federico Bernardeschi (27) i Riccardo Orsolini (86-karny).

Reklama

W dalszych przygotowaniach do meczów LN nie uczestniczą Grifo (Freiburg) i Zaccagni (Hellas Werona), którzy opuścili zgrupowanie. Do treningów wrócili zaś Acerbi (Lazio) i Barella (Inter),

Obecnie w ekipie narodowej, powołanej przez selekcjonera Roberto Manciniego, jest 35 zawodników, ale dopiero po ustaleniu terminu i uzyskaniu pozwolenia od właściwych organów zdrowia dołączą: obrońca Cristiano Biraghi (Fiorentina), pomocnik Gaetano Castrovilli (Fiorentina) oraz napastnicy Federico Chiesa (Juventus) i Ciro Immobile (Lazio).

Przed dwoma laty Biraghi zdobył gola, który przesądził o zwycięstwie Włochów nad Polską 1:0 w meczu LN w Chorzowie.

Niedzielne spotkanie Italii z biało-czerwonymi odbędzie się w Reggio Emilia o godz. 20.45. Z kolei 18 listopada wyjazdowym rywalem Włochów będzie reprezentacja Bośni i Hercegowiny.

Polska po czterech kolejkach rywalizacji w grupie A1 Ligi Narodów ma siedem punktów i o jeden wyprzedza Włochy, a o dwa Holandię. Tabelę zamykają pozostający bez zwycięstwa piłkarze z Bałkanów - 2 pkt.(