Urugwajczycy od początku grali pewnie i nie czekali długo z rozpoczęciem piątkowego popisu. Na prowadzenie wyszli już w piątej minucie, gdy Cavani wykorzystał dokładne podanie od Nahitana Nandeza. W 50. minucie przed stratą gola uchronił ich stojący między słupkami Martin Campana, który zatrzymał zagranie głową Duvana Zapaty.

Cztery minuty później goście prowadzili już 2:0. Po błędzie Jamesa Rodrigueza z kontrą wyszli Suarez i Rodrigo Bentancur. Ten drugi został sfaulowany przez Jeisona Murillo i sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Suarez. Było to 25. trafienie "El Pistolero" w eliminacjach strefy południowoamerykańskiej. Żaden inny piłkarz nie może pochwalić się takim wyczynem. Wynik ustalił w 73. minucie Darwin Nunez strzałem z dystansu.

W końcówce gospodarze grali w osłabieniu - drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Yerry Mina.

Urugwaj dzięki temu zwycięstwu poprawił się o dwa miejsca w tabeli i awansował na czwarte. Kolumbia zaś spadła o jedną pozycję i jest szósta. Liderem jest Argentyna, która o punkt wyprzedza Brazylię i Ekwador.

"Canarinhos" swoje spotkanie w trzeciej kolejce rozegrają w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego, kiedy podejmą Wenezuelę. Z powodu kontuzji nie wystąpi w tym meczu Neymar. Napastnik Paris Saint-Germain mimo urazu udał się do Brazylii na zgrupowanie, bo liczono, że zagra w 4. kolejce przeciwko Urugwajowi we wtorek. Sztab medyczny wykluczył jednak taką możliwość.

W nocy z piątku na sobotę odbędzie się też mecz Chile - Peru.

W eliminacjach w strefie CONMEBOL bierze udział 10 reprezentacji, które rywalizują w systemie ligowym - każdy z każdym, u siebie i na wyjeździe. Przepustkę na mundial w Katarze otrzymają cztery najlepsze reprezentacje, a piąta walczyć będzie w barażu z przedstawicielem innej konfederacji.

Ostatnie mecze eliminacji MŚ w Ameryce Południowej mają zostać rozegrane w marcu 2022 roku, a interkontynentalny baraż - trzy miesiące później. Turniej finałowy MŚ zaplanowano na listopad i grudzień.

Wynik i program 3. kolejki eliminacji mistrzostw świata 2022 w strefie CONMEBOL: piątek, 13 listopada Kolumbia - Urugwaj 0:3 (0:1) Bramki: Edison Cavani 5, Luis Suarez 54-karny, Darwin Nunez 73 czerwona kartka: Yerry Mina (Kolumbia, 89) noc z piątku na sobotę (13-14 listopada) Chile - Peru (Santiago, 0.00) Brazylia - Wenezuela (Sao Paulo, 1.30) czwartek, 12 listopada Argentyna - Paragwaj 1:1 (1:1) Bramki: dla Argentyny - Nicolas Gonzalez (41); dla Paragwaju - Angel Romero (22-karny). Boliwia - Ekwador 2:3 (1:0) Bramki: dla Boliwii - Juan Arce (37), Marcelo Martins (60); dla Ekwadoru - Beder Caicedo (46), Angel Mena (55), Carlos Gruezo (88-karny). Tabela: M Z R P bramki pkt 1. Argentyna 3 2 1 0 4-2 7 2. Brazylia 2 2 0 0 9-2 6 3. Ekwador 3 2 0 1 7-5 6 4. Urugwaj 3 2 0 1 7-5 6 5. Paragwaj 3 1 2 0 4-3 5 6. Kolumbia 3 1 1 1 5-5 4 7. Chile 2 0 1 1 3-4 1 8. Peru 2 0 1 1 4-6 1 9. Wenezuela 2 0 0 2 0-4 0 10. Boliwia 3 0 0 3 3-10 0