Czesi grają w dywizji B i Pekhart nie zagrał już w niedzielnym spotkaniu z Izraelem (1:0). Sytuacja z zakażeniem napastnika ciągnie się już od początku listopada, kiedy w trakcie meczu ekstraklasy piłkarskiej z Wartą Poznań odczuwał objawy zakażenia. Został wtedy odizolowany od reszty zespołu Legii. Wynik testu był jednak negatywny, więc zawodnik poleciał na zgrupowanie kadry.

Reklama

Jednak 11 listopada przed towarzyskim spotkaniem z Niemcami (0:1) okazało się, że Pekhart jest zakażony. Został objęty opieką sztabu medycznego. W ostatnich dniach czeski napastnik przeszedł sześć testów - i ten przed starciem z Izraelem dał wynik niejednoznaczny. UEFA wówczas podjęła decyzję, że piłkarz Legii Warszawa nie może wystąpić w tym spotkaniu.

"Ze względu na brak czasu na ewentualne przygotowania do meczu ze Słowacją i po rozmowach z zawodnikiem uznaliśmy, że najlepiej będzie jak Tomas wróci do klubu. Chcielibyśmy mu podziękować za przyjazd na zgrupowanie kadry i życzymy mu wszystkiego dobrego" - napisano w oficjalnym komunikacie.

Po raz ostatni Pekhart zagrał w reprezentacji w październiku 2013 roku, w meczu eliminacji MŚ z Maltą (4:1).