Brazylijczycy, w składzie bez kontuzjowanego Neymara, wygrali w Montevideo z Urugwajem 2:0, a bramki zdobyli Arthur w 33. minucie i Richarlison w 45. Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu, bowiem w 71. minucie czerwoną kartkę dostał Edinson Cavani.

"Jesteśmy na dobrej drodze do mundialu, ale cztery zwycięstwa w czterech spotkaniach nie oznaczają, że możemy spocząć na laurach" - stwierdził Arthur.

Urugwaj poniósł drugą porażkę u siebie w ostatnich 32 meczach, ponownie z Brazylią.

Trwa ładowanie wpisu

Również 2:0 Argentyna pokonała w Limie Peru, a autorami trafień byli Nicolas Gonzalez w 17. minucie i Lautaro Martinez w 28.

"Od początku graliśmy bardzo dobrze, padły gole i stworzyliśmy jeszcze wiele okazji" - podkreślił kapitan Lionel Messi.

Wydarzeniem wtorkowych (czasu miejscowego) gier były rozmiary zwycięstwa Ekwadoru nad Kolumbią 6:1 w Quito. Po 39 minutach na tablicy był już wynik 4:0.

Jak podkreśliły zagraniczne media, Kolumbia straciła sześć goli w el. MŚ po raz pierwszy od 1977 roku. Trener Carlos Queiroz powiedział na konferencji prasowej, że bierze odpowiedzialność za ten rezultat, ale poprosił kibiców o cierpliwość: "Ten zespół przyniesie jeszcze dużo chwały Kolumbii" - zapewnił.

Niespodziankę sprawiła Wenezuela, która po trzech przegranych z rzędu (żadnej strzelonej bramki) wygrała z Chile 2:1. O sukcesie przesądził Salomon Rondon w 81. minucie.

W ostatnim spotkaniu czwartej kolejki Paragwaj zremisował z Boliwią 2:2. Przyjezdni wywalczyli pierwszy punkt w rozgrywkach.

W eliminacjach w strefie CONMEBOL bierze udział 10 reprezentacji, które rywalizują w systemie ligowym - każdy z każdym, u siebie i na wyjeździe. Awans na MŚ w 2022 roku w Katarze uzyskają cztery najlepsze drużyny, a piąta zagra w barażu interkontynentalnym.

Wyniki 4. kolejki Urugwaj - Brazylia 0:2 (0:2) Bramki: Arthur (33), Richarlison (45). Czerwona kartka: Edinson Cavani (71-Urugwaj). Peru - Argentyna 0:2 (0:2) Bramki: Nicolas Gonzalez (17), Lautaro Martinez (28). Paragwaj - Boliwia 2:2 (1:2) Bramki: dla Paragwaju - Angel Romero (19-karny), Alejandro "Kaku" Romero (72); dla Boliwii - Marcelo Moreno (41), Boris Cespedes (45). Ekwador - Kolumbia 6:1 (4:1) Bramki: dla Kolumbii - Robert Arboleda (7), Angel Mena (9), Michael Estrada (32), Xavier Arreaga (39), Gonzalo Plata (78), Pervis Estupinan (90+1); dla Kolumbii - James Rodriguez (45+1-karny). Czerwona kartka: Gonzalo Plata (80-Ekwador). Wenezuela - Chile 2:1 (1:1) Bramki: dla Wenezueli - Luis Mago (8), Salomon Rondon (81); dla Chile - Arturo Vidal (15). Tabela: M Z R P Bramki Pkt 1. Brazylia 4 4 0 0 12-2 12 2. Argentyna 4 3 1 0 6-2 10 3. Ekwador 4 3 0 1 13-6 9 4. Paragwaj 4 1 3 0 6-5 6 5. Urugwaj 4 2 0 2 7-7 6 6. Chile 4 1 1 2 6-6 4 7. Kolumbia 4 1 1 2 6-11 4 8. Wenezuela 4 1 0 3 2-6 3 9. Peru 4 0 1 3 4-10 1 10. Boliwia 4 0 1 3 5-12 1