Dostałem wiele pytań na temat mojej przyszłości. Z dniem dzisiejszym pragnę poinformować, że kończę moją przygodę jako profesjonalny piłkarz – napisał na swoim oficjalnym instagramowym profilu.

Wasilewski po raz ostatni na boisku pojawił się 18 lipca w meczu ekstraklasy Wisły Kraków z Arką Gdynia. Przed tym spotkaniem miała miejsce uroczystość pożegnania go przez "Białą Gwiazdę", z którą kontrakt dobiegł wówczas końca.

Sam zawodnik nie deklarował wtedy zakończenia kariery, liczył że jeszcze otrzyma jakąś ofertę. Tak się jednak nie stało, więc postanowił "zawiesić buty na kołku".

Reklama

Wasilewski jest wychowankiem Hutnika Kraków. Potem grał w Śląsku Wrocław, Wiśle Płock, Amice Wronki i Lechu Poznań. Za granicą reprezentował barwy Anderlechtu Bruksela, którym wywalczył cztery tytuły mistrza Belgii, a potem Leicester City. Z tym zespołem święcił triumf w Premier League w 2016 roku.

Ostatnim jego klubem była krakowska Wisła. Przy Reymonta spędził trzy sezony.

W latach 2002-2013 Wasilewski był reprezentantem Polski. W koszulce z Orłem na piersi zaliczył 60 spotkań, w których zdobył trzy bramki. Brał udział w mistrzostwach Europy w 2008 i 2012 roku.