Głosowanie odbędzie się od 25 listopada do 9 grudnia, a wezmą w nim udział kapitanowie i trenerzy wszystkich reprezentacji zrzeszonych w FIFA, a także około 200 przedstawicieli mediów. Pod uwagę będą brane również wskazania kibiców, którzy będą mogli oddać głos poprzez internet. Uroczystą galę zaplanowano na 17 grudnia, ale tylko w formie wirtualnej.

Reklama

Lewandowski, król strzelców Bundesligi oraz poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, w której triumfował z Bayernem Monachium, uchodzi za głównego kandydata do wyróżnienia. Polak otrzymał już w tym roku kilka wyróżnień, m.in. tytuł Piłkarza Roku UEFA.

Ponadto wyłonieni zostaną zwycięzcy w kategoriach: najlepsza piłkarka, najlepszy trener mężczyzn, najlepszy trener kobiet, najlepsza bramkarka, najlepszy bramkarz, najlepsza drużyna kobiet, najlepsza drużyna mężczyzn, nagroda Fair Play, nagroda im. Ferenca Puskasa (najładniejsza bramka roku), oraz nagroda kibiców.

Coroczna gala FIFA pierwotnie była zaplanowana na 21 września w Mediolanie. Ze względu na pandemię koronawirusa FIFA jednak zdecydowała się ją przełożyć.

Reklama

Z mającego długą historię plebiscytu "Złota Piłka" zrezygnował w tym roku francuski magazyn "France Football", który od 2016 roku ponownie samodzielnie dokonuje - na podstawie głosów ekspertów - wyboru najlepszego piłkarza globu.