O miano najlepszej drużyny ubiegają się Real Madryt, Liverpool i Bayern Monachium, a najlepszego szkoleniowca - Hansi Flick (Bayern), Jurgen Klopp (Liverpool) i Gian Piero Gasperini (Atalanta Bergamo).

Reklama

Gala Globe Soccer Awards odbędzie się 27 grudnia w Dubaju. W poprzednim roku najlepszym piłkarzem uznano Cristiano Ronaldo, trenerem - Juergena Kloppa, a drużyną - Liverpool.

Plebiscyt od 2010 roku organizowany jest przez Europejski Związek Agentów Piłkarzy (EFAA) oraz Europejski Związek Klubów Piłkarskich (ECA).

Polski napastnik otrzymał już m.in. nagrodę dla piłkarza roku UEFA, wygrał też ostatnio plebiscyt magazynu FourFourTwo.

Reklama

Ponadto jest faworytem w prestiżowym plebiscycie FIFA, w którym głosują m.in. selekcjonerzy i kapitanowie narodowych reprezentacji.

Lewandowski nie będzie jednak miał szans na zdobycie "Złotej Piłki", ponieważ organizujący plebiscyt magazyn "France Football" z powodu pandemii COVID-19 odwołał tegoroczną edycję.

W poprzednim sezonie 32-letni piłkarz sięgnął z Bayernem po triumf w Lidze Mistrzów, Bundeslidze i Pucharze Niemiec, a w każdych z tych rozgrywek był najlepszym strzelcem. W Bundeslidze zdobył 34 bramki, w LM 15, zaś w Pucharze Niemiec sześć.