Anglia została trafiła do grupy ze znanym rywalem - Polską. Jej liderem jest gwiazda - napastnik Robert Lewandowski - napisano na stronie internetowej "Guardiana".

Reklama

Przypomniano, że Anglia z biało-czerwonymi grała w eliminacjach MŚ 1974, 1990, 1994, 1998, 2006 i 2014, a także w turnieju finałowym w Meksyku w 1986 roku.

Polska i Anglia spotkały się także w kwalifikacjach mistrzostw Europy 1992 i 2000 - dodano.

Brytyjscy dziennikarze zgodnie przypominają, że graczem biało-czerwonych jest Lewandowski, uważany za jednego z najlepszych piłkarzy ostatnich kilkunastu miesięcy.

To właśnie napastnika Bayernu Monachium trzeba będzie powstrzymać, kiedy "Trzy Lwy" będą grały z drużyną Jerzego Brzęczka - podkreślono w internetowym serwisie "The Independent".

Również w tym portalu przypomniano krótko historię starć obu reprezentacji. Jak zaznaczono, Anglia ma zdecydowanie lepszy bilans tych spotkań: 11 zwycięstw, siedem remisów i jedna porażka.

Ostatni mecz tych drużyn został rozegrany w 2013 roku, w kwalifikacjach na mundial w Brazylii. Było 2:0, a gole tego dnia zdobyli Wayne Rooney i Steven Gerrard - napisano.

O Lewandowskim wspomniał także "The Sun", choć w pierwszej kolejności podkreślono, że Anglików czekają mecze nie z jednym, lecz z dwoma outsiderami: Andorą i San Marino.

Reklama

Podopieczni Garetha Southgate'a trafili do sześciozespołowej grupy, w której zmierzą się z Lewandowskim - zaznaczono.

Historię starć Polski z Anglią analizowano również na stronie internetowej BBC.

Anglia znowu zagra z Polską (...). Polska ma teraz prawdopodobnie najlepszego napastnika w światowym futbolu. Lewandowski zdobył 70 bramek w 61 występach w barwach Bayernu Monachium od początku poprzedniego sezonu - zaznaczono.

Przypomniano również niechlubne wydarzenie ze spotkania Anglii z San Marino w eliminacjach mundialu 1994 w USA.

Mecz z San Marino przywoła wspomnienia z meczu tych drużyn z 1993 roku, kiedy "Trzy Lwy" straciły gola po zaledwie 8,3 sekundy - ale zwyciężyły 7:1 - napisano.