W poniedziałkowym losowaniu w jednej grupie znalazły się Hiszpania, Szwecja, Grecja, Gruzja, Kosowo. Problem w tym, że aż trzej rywale Kosowa nie uznają suwerenności tego państwa. Kosowski związek piłkarski (FFK) jest jednak od 2016 roku członkiem FIFA i UEFA.

Reklama

Szef FFK Ademi ma nadzieję, że Kosowo m.in. z Hiszpanią zagra w Prisztinie, zaś rewanż odbędzie się na terenie rywali. Jego słowa poparł sekretarz generalny związku Eroll Salihu, dodając, że Hiszpania ma prawo zapytać o grę na neutralnym terenie, jeśli będzie gospodarzem, ale w przypadku organizacji spotkania przez Kosowo, deklaracja jest jasna: "Chcemy przyjąć Hiszpanię w Prisztinie".

Według hiszpańskiego dziennika "Marca", hiszpańska federacja oficjalnie zgłosiła tylko rezygnację z rywalizacji przeciwko reprezentacji Gibraltaru. Kosowo teoretycznie powinno znaleźć się w gr. A, ale tam już była Serbia, więc zostało przesunięte do gr. B m.in. z Hiszpanią.

Kwalifikacje w strefie europejskiej mundialu 2022 w Katarze rozgrywane będą od marca do listopada 2021 roku.

Polska w gr. I spotka się z Anglią, Węgrami, Albanią, Andorą i San Marino.

Na mundial zakwalifikują się bezpośrednio tylko zwycięzcy grup, zaś drużyny z drugich miejsc trafią do baraży. Zagrają w nich także dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny w Lidze Narodów 2020/21 spośród tych, które nie zajmą pierwszej lub drugiej lokaty w grupie eliminacji.(PAP)

giel/ pp/