Katarczycy rozegrają spotkania z Portugalią, Serbią, Irlandią, Luksemburgiem i Azerbejdżanem w terminach przewidzianych na mecze eliminacyjne i w Europie. To pozwoli gospodarzom lepiej przygotować się do mundialu.

Reklama

Z podobnego przywileju korzystała Francja, jako gospodarz mistrzostw Europy w 2016 roku, dołączona do jednej z grup eliminacji do tego turnieju.

Katar rywalizował już w Copa America 2019 i ma wystąpić również w przyszłorocznej edycji tej imprezy.

Po poniedziałkowym losowaniu w Zurychu wiadomo, że reprezentacja Polski zagra w grupie I - z Anglią, Węgrami, Albanią, Andorą i San Marino.

Drużyny narodowe 55 krajów zrzeszonych w UEFA zostały podzielone na 10 grup. Przepustkę na mundial wywalczy 13 z nich.

Eliminacje w strefie europejskiej rozpoczną się 24-25 marca i potrwają do 16 listopada 2021 roku, natomiast baraże odbędą się 24-25 marca i 28-29 marca 2022 roku.

Na mistrzostwa świata zakwalifikują się bezpośrednio zwycięzcy grup, zaś reprezentacje z drugich miejsc trafią do baraży. Zagrają w nich także najwyżej sklasyfikowane drużyny w Lidze Narodów w sezonie 2020/21 spośród tych, które nie zajmą pierwszej lub drugiej lokaty w grupie eliminacji.

Łącznie 12 reprezentacji zostanie podzielonych na trzy ścieżki barażowe, w których rozegrają półfinały i finały. W ten sposób zostanie wyłonionych pozostałych trzech uczestników MŚ ze strefy europejskiej.