Przed Muellerem dwie bramki w debiucie uzyskał w poprzednim miesiącu Sebastian Soto (2020, z Panamą 6:2), a wcześniej takim wyczynem popisali się Peter Millar (1968), Otto Decker (1953), Aldo Donelli (cztery gole z Meksykiem w 1934) i Andy Auld (1926).

Między 17. a 27. minutą Amerykanie strzelili pięć bramek, a wynik ustalił Brendan Aaronson w 50.

Mueller trafił do siatki w 20. i 25. minucie, zaś asystował przy trafieniach Paula Arrioli w 17. i Ayo Akinoli w 27. Gola na koncie zapisał także Sebastian Lletget (23.).

Akinola z kolei został 57. debiutantem z golem w historii kadry USA.

W składzie gospodarzy zabrakło wielu czołowych zawodników, bowiem spotkanie rozgrywane było poza terminarzem FIFA. Wystąpili piłkarze głównie z klubów wyeliminowanych już z rywalizacji w MLS. Debiutowali Mueller i Akinola oraz Julian Araujo, Kyle Duncan i Marco Farfan.