W dwustopniowych barażach, tj. półfinale i finale, Szkocja wygrała rzutami karnymi z Izraelem i Serbią. Po raz pierwszy od 24 lat drużyna narodowa tego kraju wystąpi w ME. W grupie D rywalami będą: Anglia, Chorwacja, Czechy.

Reklama

Jak donoszą szkockie media, mimo gier w Glasgow z Czechami (14 czerwca) i Chorwacją (22 czerwca), Szkoci zdecydowali się na bazę w północnej Anglii. Dokładne miejsce nie zostało ujawnione. Z Anglikami zmierzą się 18 czerwca w Londynie.

Jesteśmy przekonani, że obóz w sąsiednim kraju może pomóc w pisaniu historii – stwierdził na łamach "Daily Record" selekcjoner Steve Clarke. Szkocka reprezentacja nigdy nie awansowała do fazy pucharowej mistrzostw świata lub kontynentu.

A co ciekawe, rywale już wybrali swoje bazy w Szkocji – Czesi w Edynburgu (w ośrodku Oriam zazwyczaj trenują Szkoci), a Chorwaci w St. Andrews.

Polska rywalizację na Euro 2021 rozpocznie 14 czerwca od meczu ze Słowacją. W grupie E rywalami podopiecznych trenera Jerzego Brzęczka będą jeszcze Hiszpanie (19 czerwca) oraz Szwedzi (23 czerwca).