W drodze do Polski Sousa, który w poprzednim tygodniu zastąpił Jerzego Brzęczka na stanowisko trenera kadry, spotkał się we wtorek w Niemczech - tak jak zapowiadał - z kapitanem reprezentacji Robertem Lewandowskim.

Reklama

Następnego dnia Portugalczyk stawił się w siedzibie PZPN w Warszawie, gdzie rozmawiał m.in. z prezesem Bońkiem oraz sekretarzem generalnym federacji Maciejem Sawickim.

"To kontaktowy i serdeczny człowiek"

Selekcjoner cały czas przebywa w naszej federacji. Poznał już swój gabinet, warunki pracy oraz oczywiście ludzi, z którymi będzie się spotykał na co dzień i współpracował. Spotkania odbywają się w bardzo dobrej atmosferze. To kontaktowy i serdeczny człowiek - powiedział Maciej Sawicki.

Sousa otrzymał koszulkę reprezentacji Polski ze swoim nazwiskiem na plecach i numerem "6", czyli takim, z jakim jako zawodnik grał m.in. w kadrze Portugalii.

Wkrótce, prawdopodobnie w czwartek, zostanie zorganizowana konferencja prasowa z nowym selekcjonerem, transmitowana przez internet.

Portugalczyk rozpocznie pracę z polskimi piłkarzami w marcu, kiedy biało-czerwoni rozegrają pierwsze mecze eliminacji mistrzostw świata 2022 - z Węgrami (25.03), Andorą (28.03) i Anglią (31.03).