Z powodu problemów z wątrobą Kranjcar trafił 18 lutego do szpitala w Zadarze. Z powodu pogarszającego się stanu zdrowia po 10 dniach został przewieziony do Zagrzebia. Lekarzom nie udało się uratować jego życia.

Reklama

Jako zawodnik Kranjcar grał przez wiele sezonów na pozycji napastnika - z sukcesami w Dinamie Zagrzeb i Rapidzie Wiedeń. Zdobywał tytuły mistrzowskie i zwyciężał w rozgrywkach pucharowych w obydwu krajach. Występował w reprezentacji Jugosławii i Chorwacji.

W listopadzie 1990 roku kadra Chorwacji rozegrała pierwszy w historii mecz, a jej rywalem byli Amerykanie (2:1). Kranjcar był wtedy kapitanem zespołu.

Doskonały drybler

Chorwacka prasa podkreślając umiejętności piłkarskie zmarłego napisała, że miał wspaniałą technikę, obydwiema nogami świetnie dryblował i znakomicie grał głową. W barwach Dinama strzelił 256 goli w 556 spotkaniach. Z kolei dla Rapidu zdobył 130 goli i został uznany trzecim zawodnikiem wśród najlepszych obcokrajowców.

W roli trenera prowadził drużyny narodowe Chorwacji (m.in. w mistrzostwach świata w 2006 roku) i Czarnogóry oraz kluby z ojczyzny, w tym najbardziej utytułowany – Dinamo Zagrzeb, Austrii, Słowenii, Słowacji, Iranu czy Egiptu.