"Zgodnie z obowiązującymi dziś przepisami piłkarze z ligi niemieckiej nie będą w Glasgow do dyspozycji selekcjonera Franco Fody. Nie planujemy ich podróży do Szkocji" - zaznaczyła austriacka federacja (OeFB) w komunikacie.

Reklama

OeFB potwierdziła, że nie przewiduje w tej sytuacji innych scenariuszy.

"Ubolewam, ale nie ma rozwiązania, które zadowoliłoby wszystkich" - podkreślił niemiecki selekcjoner Austriaków.

Foda w Glasgow nie będzie mógł skorzystać m.in. z Davida Alaby z Bayernu Monachium, Marcela Sabitzera z RB Lipsk, Aleksandara Dragovica z Bayeru Leverkusen czy bramkostrzelnego Sasy Kalajdzica z VfB Stuttgart.

Łącznie w szerokiej kadrze jest ośmiu zawodników z klubów niemieckich. Wszyscy oni będą mogli zagrać 28 i 31 marca w Wiedniu przeciw Wyspom Owczym oraz Danii.

Podobna sytuacja dotyczyć może polskich kadrowiczów z Bundesligi, czyli Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium i Krzysztof Piątka z Herthy Berlin.

"Mogą pojawić się pewne problemy, jeżeli chodzi o obecność w meczu z Anglią trzech napastników: Lewandowskiego, Piątka i Arkadiusza Milika. Na ten moment nie jesteśmy pewni ich obecności w tym spotkaniu" - przyznał portugalski selekcjoner biało-czerwonych Paulo Sousa podczas poniedziałkowej wideokonferencji prasowej.

Polska ma zagrać z Anglią w Londynie 31 marca.