Biało-czerwoni rozpoczną eliminacje MŚ 2022 od rywalizacji z Węgrami w Budapeszcie 25 marca. To będzie debiut Portugalczyka Paulo Sousy na stanowisku selekcjonera. Trzy dni później podejmą na stadionie Legii w Warszawie Andorę, a 31 marca zagrają w Londynie z Anglią.

Reklama

Z powodu przepisów dotyczących kwarantanny po powrocie z Wielkiej Brytanii istniało ryzyko, że w Londynie zabraknie trzech napastników. Chodziło o piłkarzy występujących w Niemczech - Roberta Lewandowskiego i Krzysztofa Piątka, a także grającego we Francji Arkadiusza Milika. Ostatecznie wiadomo już, że cała trójka może wystąpić w Londynie.

"Szczerze mówiąc, nie angażowałem się w to zamieszanie, zwłaszcza medialne. Mecz z Anglią jest naszym trzecim w marcu, na razie najważniejsze są dwa pierwsze. Poza tym byłem spokojny, że jednak zagram z Anglią. Wiedziałem, że wystąpię na Wembley" - powiedział Lewandowski podczas wideokonferencji prasowej.

Pytany o swoją rozmowę z trenerem Sousą, nie ukrywał ciepłych słów pod adresem nowego selekcjonera.

"Moja rozmowa z trenerem Sousą przebiegała w bardzo dobrej atmosferze. Można było wyczuć, że trener ma dużą wiedzę, doświadczenie i pomysł, jak chce grać. Również pewność siebie, takie wrażenie odniosłem" - przyznał 32-letni napastnik.

Przed południem Lewandowski został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Piłkarz został doceniony za wybitne osiągnięcia sportowe i promowanie Polski na arenie międzynarodowej.

"To dla mnie wielka sprawa. Wielkie wydarzenie, które bardzo doceniam" - przyznał Lewandowski podczas wideokonferencji z dziennikarzami.

Polscy piłkarze rozpoczną eliminacje MŚ 2022 od rywalizacji z Węgrami w Budapeszcie 25 marca. To będzie debiut Portugalczyka Paulo Sousy na stanowisku selekcjonera. Trzy dni później podejmą na stadionie Legii w Warszawie Andorę, a 31 marca zagrają w Londynie z Anglią.

"Z ilu punktów będę zadowolony w tych meczach? Myślę, że z minimum sześciu. To na pewno" - przyznał kapitan kadry podczas wideokonferencji prasowej.

Jak dodał, nie wie, w jakim wymiarze czasowym wystąpi w marcowych spotkaniach (chodzi zwłaszcza o mecz z teoretycznie znacznie słabszą Andorą).

"Jeszcze nie rozmawiałem z trenerem na temat ewentualnych minut na boisku" - odparł.

Zgrupowanie kadry rozpoczęło się w poniedziałek w Warszawie, przy zachowaniu ścisłych zasad sanitarnych. W godzinach popołudniowych kadrowicze przeprowadzą pierwszy trening.