Piłkarska reprezentacja Republiki Południowej Afryki nie awansowała do turnieju finałowego kontynentalnego Pucharu Narodów, a z funkcji trenera zwolniony został Molefi Ntseki.
Mistrzowie Afryki z 1996 roku zajęli trzecie miejsce w eliminacyjnej grupie C, za Ghaną i Sudanem.
W ostatnim meczu potrzebowali remisu, a tymczasem przegrali w niedzielę w Chartumie z Sudanem 0:2. Zespół RPA w tabeli wyprzedził tylko Wyspy Świętego Tomasza i Książęcą.
Puchar Narodów Afryki odbędzie się w 2022 roku w Kamerunie.
Pozostają eliminacje do mundialu
Drużynie Republiki Południowej Afryki pozostały w tej sytuacji eliminacje do przyszłorocznego mundialu w Katarze. W pierwszej fazie zagra z Ghaną, Zimbabwe oraz Etiopią, a awans do dalszej fazy wywalczy jedynie triumfator grupy.
Ekipa RPA tylko trzy razy, ale bez sukcesów, grała w mistrzostwach świata – w 1998, 2002 oraz jako gospodarz w 2010 roku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zobacz
|