Od kilku dni wiadomo było, że kibice chorzowskiej drużyny piłkarskiej będą chcieli uczcić kolejną rocznicę powstania ich klubu. Śląscy policjanci byli na to przygotowani, zabezpieczali teren wokół siedziby chorzowskiego klubu, ale wzmogli też czujność w innych śląskich miastach. W związku z tym kibice postanowili zmienić lokalizację i zorganizować to zgromadzenie na placu przed rudzkim magistratem - podał zespół prasowy śląskiej policji.

Reklama

Po 20.00 na placu pojawiło się około 60 osób, które odpaliły race. Zgromadzenie przerwali policjanci z Rudy Śląskiej, wspomagani przez mundurowych z katowickiego Oddziału Prewencji. Policjanci wylegitymowali 23 osoby, sporządzili 13 wniosków do sądu i nałożyli cztery mandaty karne za niestosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Policjanci z rudzkiej komendy prowadzą już czynności wyjaśniające w związku z tym nielegalnym zgromadzeniem i zakłócaniem porządku – dodała policja.

Interwencja w Tychach

Nie było to jedyne zgromadzenie kibiców przerwane we wtorek przez śląskich policjantów. Jak wcześniej informował zespół prasowy śląskiej policji, funkcjonariusze interweniowali tego dnia także przed stadionem w Tychach, gdzie podczas meczu miejscowej drużyny z Radomiakiem Radom spotkało się 200 sympatyków klubu GKS Tychy, którzy także świętowali kolejną rocznicę powstania swojego klubu.

Pseudokibice odpalili race oraz petardy, a także próbowali zaatakować policjantów. Stróże prawa wylegitymowali w sumie 92 osoby, zdecydowana większość z nich została ukarana mandatami karnymi, wobec części skierowano wnioski o ukaranie do sądu - podała policja.