Mecz otwarcia rozpoczynającego się 13 czerwca turnieju Copa America Brazylia - Wenezuela odbędzie się na stadionie w Brasilii, a finał na słynnej Maracanie w Rio de Janeiro - poinformowała Południowoamerykańska Konfederacja Piłkarska (CONMEBOL).

Reklama

Paes zapowiedział, że nie zawaha się użyć swoich uprawnień i odwoła je, jeśli sytuacja w mieście się nie poprawi. Nie prosiliśmy o ten turniej w naszym kraju i jeśli chodzi o moje zdanie, to nie jest to odpowiedni czas na jego rozgrywanie - skomentował.

Brazylia jest gospodarzem tegorocznych mistrzostw Ameryki Południowej dopiero od kilku dni. Impreza nie może odbyć się w Argentynie z powodu pandemii, a już wcześniej było wiadomo, że z uwagi na napiętą sytuację polityczną gospodarzem nie będzie też Kolumbia.

Decyzję o przeniesieniu w trybie awaryjnym turnieju do Brazylii została podjęta w poniedziałek przed CONMEBOL.

Koronawirus pokrzyżuje plany?

Po raz drugi z rzędu turniej organizowany jest w Brazylii. Odbędzie się mimo obaw o sytuację zdrowotną w kraju, który odnotowuje najwyższe na kontynencie liczby przypadków zakażenia COVID-19 i zgonów.

Mecz otwarcia mistrzostw, jak właśnie ustalono, odbędzie się w stolicy kraju - Brasilii, gdzie gospodarze podejmą Wenezuelę. W grupie B występują również Kolumbia, Ekwador i Peru.

Argentyna rozpocznie udział w imprezie również w Rio de Janeiro, ale na Estadio Nilton Santos - przeciwko Chile. W grupie A zagrają także Boliwia, Paragwaj i Urugwaj.

Pozostałymi miastami-gospodarzami są Goiania i Cuiaba.

Półfinały zaplanowano na 5 i 6 lipca, a finał odbędzie się 10 lipca na Maracanie.