Gwiazdor FC Barcelony napisał pod zdjęciem: Co za wspaniałe szaleństwo! To niewiarygodne! Dziękuję Bogu! Jesteśmy mistrzami!.

Reklama

Poprzedni najlepszy w historii wynik należał do fotografii zamieszczonej przez niemniej znanego piłkarza, Portugalczyka Cristiano Ronaldo. Jego zdjęcie z legendą światowego futbolu - Argentyńczykiem Diego Maradoną, które pojawiło się po śmierci genialnego piłkarza w listopadzie 2020, miało 19,8 mln polubień w internecie.

Argentyna pokonała przed tygodniem w finale Copa America, w Rio de Janeiro, Brazylię 1:0. "Albicelestes" po raz piętnasty sięgnęli po to trofeum, wyrównując rekord Urugwaju. Poprzednio triumfowali w 1993 roku, gdy Messi miał sześć lat.

Dla Messiego, sześciokrotnie wybieranego przez FIFA piłkarzem roku, trofeum Copa America było jednym z niewielu brakujących mu w bogatej kolekcji i jednocześnie dopiero drugim w barwach drużyny narodowej.

Pierwsze złoto z reprezentacją Argentyny wywalczył na igrzyskach w Pekinie (2008). Potem były porażki "Albicelestes" w czterech finałach wielkich turniejów z udziałem Messiego: mistrzostwach świata 2014 oraz Copa America 2007, 2015 i 2016 roku.