Japończycy o finał powalczą Hiszpanami, którzy po dogrywce pokonali Wybrzeże Kości Słoniowej 5:2.

W tym spotkaniu szczególnie dramatyczne były ostatnie minuty regulaminowego czasu gry - w pierwszej minucie doliczonej przez sędziego Max Gradel dał Iworyjczykom prowadzenie 2:1, ale po kolejnych dwóch wyrównał Rafael Mir, który na boisku pojawił się kilkanaście sekund wcześniej.

W końcówce dogrywki Mir dołożył jeszcze dwa trafienia, ale wcześniej gola zdobył znany z występu w nieudanych mistrzostwach Europy Mikel Oyarzabal. Z kolei pierwszą bramkę dla mistrzów olimpijskich z 1992 roku zdobył inny gracz "dorosłej" kadry Dani Olmo.

Bramka kolegi Piątka

Z kolei Matheus Cunha - klubowy kolega Krzysztofa Piątka z Herthy Berlin - uzyskał jedyną bramkę w meczu najlepszej przed pięcioma laty w Rio de Janeiro Brazylii w potyczce z Egiptem.

Ostatnim półfinalistą został Meksyk, który pokonał Koreę Płd. 6:3, a po dwa gole dla zwycięzców zdobyli Sebastian Cordova i Henry Martin.