Od początku pandemii kibice gości nie mogli uczestniczyć w europejskich rozgrywkach klubowych, a tylko ograniczona liczba fanów była obecna na majowych finałach Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Władze europejskie futbolu dopuściły w poniedziałek udział kibiców gości. Wciąż jednak będą ich obowiązywać przepisy na terenie kraju-gospodarza tych meczów.

Reklama

Biorąc pod uwagę różne zasady i przepisy obowiązujące na terytoriach federacji członkowskich UEFA, postanowiono... pozostawić wszelkie decyzje dotyczące kibiców odpowiednim władzom - przekazała UEFA w oświadczeniu.

Dodała, że nie będzie już wymagać testowania zawodników, którzy zostali w pełni zaszczepieni lub wyzdrowieli z COVID-19, aby mogli występować w europejskich rozgrywkach klubowych. Jednak wciąż mogą być wymagane testy od piłkarzy, aby wjechali do krajów na mecze - wszystko zależy od miejscowych ograniczeń zdrowotnych.

Na placu boju pozostała tylko Legia

Reklama

Z polskich klubów w fazie grupowej rozgrywek UEFA wystąpi tylko Legia Warszawa - w Lidze Europy. Jej rywalami będą SSC Napoli, Leicester City i Spartak Moskwa.

Mistrzowie Polski rozpoczną rywalizację w grupie C od wyjazdowego meczu ze Spartakiem, który odbędzie się 15 września. Dzień później Leicester podejmie Napoli.

Faza grupowa rozpocznie się w przyszłym tygodniu.