Polscy zawodnicy nie kryli rozpaczy po przegranym 1:2 w sobotę półfinałowym spotkaniu z Hiszpanami. Potrafili się jednak szybko pozbierać i meczu z Rosją odnieśli zwycięstwo.

Mecz o brązowy medal był wyrównany, a biało-czerwoni znowu mieli problemy ze skutecznością. W pierwszej połowie dobrej okazji nie wykorzystał Bartłomiej Łastowski. Jego strzał wspaniale obronił bramkarz rywali.

Jeszcze lepszej szansy nie wykorzystał Kamil Grygiel, który w 27. minucie wykonywał rzut karny. Reprezentant Polski nie trafił jednak w bramkę.

Rozstrzygnięcie padło w 33. minucie. Jakub Kożuch popisał się precyzyjnym strzałem tuż przy słupku.

Po końcowym gwizdku Polacy nie posiadali się z radości. W Krakowie obronili brązowy medal, który wywalczyli na poprzednich mistrzostwach Europy w 2017 roku.

Amp futbol to odmiana piłki nożnej uprawiana przez zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej - w przypadku graczy z pola - lub kończyny górnej u bramkarzy. Mecze trwają 2x25 minut.