Pracujemy nad tym. Byłoby bardzo interesujące sprowadzić klubowe mistrzostwa świata do Rio - przekazał burmistrz miasta Eduardo Paes w mediach społecznościowych. Dodał, że prowadzone są rozmowy z FIFA i brazylijską federacją. "Sprawa nie jest łatwa, bo wydaje się, że istnieje wola zorganizowania tych zawodów w Azji". Wcześniej o zainteresowaniu przeprowadzenia futbolowych KMŚ poinformowała RPA.

Reklama

Japonia zrezygnowała z prawa organizacji grudniowej imprezy ze względu na ograniczenia i bezpieczeństwo sanitarne związane w pandemią COVID-19. Turniej miał się odbyć w tym państwie już po raz dziewiąty w historii, a pierwszy od 2016 roku.

Namieszał COVID-19

W KMŚ uczestniczą klubowi mistrzowie sześciu kontynentów, w tym triumfatorzy Ligi Mistrzów UEFA i jej południowoamerykańskiego odpowiednika Copa Libertadores, oraz przedstawiciel gospodarzy.

W lutym tego roku rozegrano już "zaległą" edycję 2020. W Katarze triumfowali piłkarze Bayernu Monachium, z Robertem Lewandowskim w składzie, po zwycięstwie w finale nad meksykańskim Tigres UANL 1:0.

Reklama

Pierwotnie FIFA chciała w 2021 roku rozszerzyć stawkę KMŚ do 24 zespołów i przeprowadzenie turnieju w Chinach, ale pandemia COVID-19 nie pozwoliła na zrealizowanie tego pomysłu.