Brazylia wygrała z Urugwajem 4:1, m.in. po dwóch golach Raphinhy i jednym Neymara, zaś Argentyna pokonała Peru 1:0 po trafieniu Lautaro Martineza w 43. minucie.

W drugiej połowie Peruwiańczycy mogli wyrównać, ale Yoshimar Yotun nie wykorzystał rzutu karnego; piłka po jego uderzeniu otarła się o poprzeczkę.

W tabeli prowadzi Brazylia - 31 pkt, przed Argentyną - 25. Obydwie najlepsze drużyny rozegrały po 11 spotkań, a wszyscy rywale po 12. Na trzeciej pozycji plasuje się Ekwador - 17 pkt, a za nim Kolumbia i Urugwaj - po 16.

W czwartek (czasu miejscowego) Kolumbia zremisowała z Ekwadorem 0:0, Chile pokonało zajmującą ostatnie miejsce Wenezuelę 3:0, zaś Boliwia wygrała z Paragwajem 4:0.

Z funkcji selekcjonera Paragwaju zwolniony został Argentyńczyk Berizzo. Prowadzona przez niego drużyna spadła z szóstej na ósmą lokatę. Ekipę Paragwaju poprowadził łącznie w 31 spotkaniach, a wygranych było tylko siedem.

Następne mecze odbędą się 11 listopada, m.in. Brazylia spotka się z Kolumbią, Urugwaj z Argentyną i Paragwaj z Chile.

Na przyszłoroczny mundial zakwalifikują się cztery najlepsze zespoły tej strefy. Piąty o awans powalczy w barażu z przedstawicielem innego kontynentu.