Dziennik Gazeta Prawana logo

El. MŚ 2022. Alarm w niemieckiej kadrze. Pięciu piłkarzy na kwarantannie

9 listopada 2021, 12:50
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Niklas Suele
<p>Niklas Suele</p>/Newspix
Pięciu piłkarzy z szykującej się do meczów eliminacji mistrzostw świata reprezentacji Niemiec trafiło na kwarantannę, a trening odwołano - podała tamtejsza federacja. Pozytywny wynik testu na COVID-19 miał jeden gracz, a czterech zakwalifikowano jako tzw. bliski kontakt.

W komunikacie zaznaczono, że zawodnik z pozytywnym wynikiem nie ma objawów. Dodano, że przygotowania do czwartkowego spotkania z Liechtensteinem będą kontynuowane.

skomentował dyrektor sportowy reprezentacji Oliver Bierhoff.

Początkowo niemiecka federacja nie ujawniła nazwisk wspomnianej piątki zawodników. Po pewnym czasie potwierdziła jednak doniesienia dziennika "Bild", który podał, iż pozytywny wynik testu miał Niklas Suele z Bayernu Monachium, który jest w pełni zaszczepiony oraz wskazała pozostałych czterech odizolowanych graczy. Jako bliski kontakt uznani zostali trzej klubowi koledzy Suele - Joshua Kimmich, Serge Gnabry i Jamal Musiala oraz Karim Adeyemi z Red Bull Salzburg.

Suele miał także pozytywny wynik badania pod kątem koronawirusa w ubiegłym roku.

Niemcy zajmują pierwsze miejsce w grupie J i są już pewni awansu na przyszłoroczny mundial w Katarze. W czwartek w Wolfsburgu podejmą wspomniany Liechtenstein, a w niedzielę czeka ich pojedynek wyjazdowy z Armenią.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj