W głosowaniu czytelnicy hiszpańskiego portalu mieli odpowiedzieć na trzy pytania: “Czy Messi zasłużył na Złotą Piłkę?”, “Czy powinien ją zdobyć Robert Lewandowski?”, a także “Czy bardziej na nagrodę zasługiwał Karim Benzema?”

Reklama

Do wtorkowego poranka ponad 49 proc. uczestników ankiety wskazała, że zwycięzcą tegorocznej edycji Złotej Piłki powinien być Robert Lewandowski. Messiego, na którego zagłosowało ponad 24 proc. internautów. wyprzedził też Karim Benzema. Otrzymał on poparcie na poziomie ponad 26 proc.

Analizując wyniki ogłoszonego w poniedziałkowy wieczór plebiscytu “France Football” dziennik online 20 Minutos wskazuje, że choć Messi jest od kilku lat najlepszym piłkarzem na świecie, to nie on zasłużył na zdobycie Złotej Piłki w 2021 r.

Nagroda ta powinna przypaść Robertowi Lewandowskiemu, jeśli w tym plebiscycie przeliczano by ją na bramki i osiągnięcia piłkarskie - wskazał dziennikarz 20 Minutos Elias Israel.

Hiszpański komentator sportowy podkreślił, że błędem ze strony “France Football” było nie tylko nieprzyznanie Lewandowskiemu nagrody Złotej Piłki w 2021 r., ale również wycofanie się z organizacji konkursu przed rokiem. “Powinni mu to wynagrodzić teraz”, wskazał.

Dziennikarz z Madrytu uznał też za “historyczny błąd” trwające latami bezskuteczne podchody stołecznego Realu i FC Barcelona wokół kapitana reprezentacji Polski.

Podsumowując poniedziałkową uroczystość przyznania Złotej Piłki wskazał, że Lewandowski został skrzywdzony w głosowaniu, podobnie jak w 2010 r. hiszpańscy pomocnicy Xavi Hernandez i Andres Iniesta, którzy przegrali z Messim walkę o nagrodę magazynu “France Football”.

To już drugi raz, kiedy Messi dostał Złotą Piłkę niezasłużenie - podsumował 20 Minutos.