Dziennik Gazeta Prawana logo

Paulo Sousa nie zostanie trenerem Flamengo, ale chce go inny klub

22 grudnia 2021, 16:00
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Paulo Sousa
<p>Paulo Sousa</p>/Shutterstock
Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Paulo Sousa nie zostanie szkoleniowcem CR Flamengo. Zatrudni on bowiem trenera Benfiki Lizbona Jorge Jesusa, poinformowały portugalskie media. Szkoleniowcem biało-czerwonych zainteresowany jest za to inny brazylijski klub Internacional.

Sportowa gazeta “Record” utrzymuje, że podczas ostatniego weekendu wysłannicy CR Flamengo doszli do porozumienia z Jesusem, który miałby niebawem opuścić Benficę. Z ustaleń gazety wynika, że mógłby on objąć stery drużyny z Rio de Janeiro już w styczniu.

Z kolei według lizbońskiego portalu MaisFutebol do rozpoczęcia przez portugalskiego szkoleniowca pracy z CR Flamengo brakuje jedynie podpisania umowy pomiędzy brazylijskim klubem a Benficą.

Informacje portugalskich mediów kończą spekulacje dotyczące możliwości zakontraktowania przez Flamengo Paulo Sousy. Według brazylijskiego portalu Globo Esporte przedstawiciele władz klubu z Rio de Janeiro mieli bowiem w sobotę rozmawiać w Lizbonie z selekcjonerem reprezentacji Polski o możliwości objęcia tego zespołu.

Globo Esporte twierdzi tymczasem, że zainteresowany sprowadzeniem Sousy jest inny brazylijski klub – SC Internacional Porto Alegre. Jego władze oczekują odpowiedzi ze strony portugalskiego trenera. Według ustaleń portalu brazylijscy działacze piłkarscy mieli mu zaproponować dwuletni kontrakt.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Michał Ignasiewicz
oprac. Michał Ignasiewicz

Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraWypadek wojskowej ciężarówki. Dwóch żołnierzy trafiło do szpitala »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj