Od środy istnieje możliwość zarejestrowania się w systemie loterii biletów. Najtańsze, na mecze fazy grupowej, kosztują od 69 dolarów (61 euro), a na finał - od 1607 dolarów (1400 euro). Dla miejscowych kibiców wejściówki są tańsze - od 11 dolarów.

Ilu kibiców zostanie wpuszczonych na trybuny?

Jednak Football Supporters Europe (FSE), organizacja skupiająca grupy kibiców reprezentacji narodowych, uznała ceny za bardzo wysokie i ogłosiła, że będą to "najdroższe mistrzostwa świata w historii".

Wygląda na to, że FIFA drastycznie zmniejszyła liczbę niedrogich biletów - napisała FSE na Twitterze.

Reklama

W obliczu niepewnej sytuacji związanej z COVID-19 organizatorzy nie ogłosili jeszcze, ilu widzów zostanie wpuszczonych na stadiony.

Losowanie 8 lutego

Osoby, które zarejestrują się w różnych ofertach, w zależności od tego, czy wolą zarezerwować bilet na konkretny mecz, śledzić konkretną drużynę, czy rezerwować według stadionu, wezmą udział w loterii, której pierwsze losowanie odbędzie się 8 lutego. Szczęśliwcy zostaną powiadomieni przed 8 marca.

Na razie znanych jest 13 z 32 uczestników mundialu w Katarze. Są to: drużyna gospodarzy, Niemcy, Dania, Francja, Belgia, Chorwacja, Hiszpania, Serbia, Anglia, Szwajcaria i Holandia, a spoza Europy - Brazylia i Argentyna.

Polacy zajęli drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej, za Anglią, i o awans powalczą w marcu w dwustopniowych barażach. Jeśli pokonają w Moskwie reprezentację Rosji, zagrają w Chorzowie ze zwycięzcą meczu Szwecja - Czechy.